Зв'язок:

 м. Переяслав

Михайла Сікорського 4

Тел.(04567) 5-18-33 (секретар)

(04567) 5-25-97 (директор)

(04567) 5-35-89 (заступники                            директора)

E-mail: druga_shkola@ukr.net

Меню сайту

Корисні посилання

pedrpesacom_banner_nodots

pedrpesacom_banner_nodots

pedrpesacom_banner_nodots

pedrpesacom_banner_nodots

pedrpesacom_banner_nodots

Положення про учнівське самоврядування

Конституція Учнівської Республіки

Клятва президента Учнівської Республіки

Гімн Учнівської Республіки

Учнівське самоврядування ЗОШ І – ІІІ ступенів №2

Чільне місце у вихованні молоді займає учнівське самоврядування, яке надає можливість самостійно приймати рішення, ставити ціль і домагатися її, чим накладає додаткову особисту відповідальність і вироблення цілеспрямованості та винахідливості на шляху до окресленої мети. Учнівська республіка ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 створена учнями для учнів, а отже допомагає, шукаючи шляхи подолання проблем у дебатах знаходити істину ,  цим самим навчаючись одне у одного.

Форма правління: парламентсько-президентська республіка

Керуючий орган: шкільний парламент

Загальне керівництво у межах повноважень: Президент школи

Вибори президента: раз на рік

Вибори членів парламенту: раз на рік учнями 5 – 11класів.

Координуючий орган: наглядова рада (адміністрація школи).

Учнівська республіка ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 створена для підвищення активності учнівської молоді, виховання командного духу, патріотизму, ініціативності та відповідальності. Складається з шкільного парламенту на чолі республіки – президент шкільної республіки. Члени парламенту обираються класними колективами (по 2 представники від кожного класу) терміном на 1 рік. Президент школи обирається учнівським колективом або, за згоди учнів, парламентом школи строком на 1 рік. Після формування парламенту голосуванням його членів формуються комісії та обирається секретар. У підпорядкуванні органів учнівського самоврядування перебувають: дружина юних рятувальників, козацькі підрозділи, рота почесної варти, підрозділи шкільного лісництва, звукорежисери, команда КВН. Для користування членами самоврядування адміністрацією школи надається комп’ютерна техніка.  Нагляд за роботою органів учнівського самоврядування здійснює наглядова рада у складі директора школи та його заступників. Залучення коштів та матеріально-технічної бази для функціонування проектів чи заходів у межах учнівської республіки відбувається за рахунок спонсорської допомоги або за підтримки дружніх організацій: студентської ради ДПУ імені Г.Сковороди, молодіжних служб міста та ін.

Ідея створення учнівського самоврядування випливала з нагальної потреби реструктуризації так званого «Учкому» (учнівського комітету), адже основним недоліком даної структури були 100 відсотковий вплив учительського колективу, та низький рівень власної учнівської ініціативи. Отож рік від року все більшою ставала потреба в розумній реструктуризації. Ми залишили початковий принцип формування «по два представники від кожного класу», але тепер представників вибирають учні. Ми розширили структуру парламенту організувавши комісії, що займаються певними напрямками роботи, віддали в керування учнівського самоврядуванні всі учнівські формування, але створили додатково іще одну посаду з відповідними повноваженнями  «Президент Учнівської республіки», який не має на парламент прямого впливу. Він вносить свої пропозиції, приймає участь в обговоренні та має право голосу. В деяких випадках має право приймати одноосібні рішення, але несе повну відповідальність за них.(час канікул, відсутність кворуму…)

Схема учнівського самоврядування

Samovryad