Зв'язок:

 м. Переяслав

Михайла Сікорського 4

Тел.(04567) 5-18-33 (секретар)

(04567) 5-25-97 (директор)

(04567) 5-35-89 (заступники                            директора)

E-mail: druga_shkola@ukr.net

Меню сайту

Корисні посилання

pedrpesacom_banner_nodots

pedrpesacom_banner_nodots

pedrpesacom_banner_nodots

pedrpesacom_banner_nodots

pedrpesacom_banner_nodots

З історії закладу

Istor117 жовтня 1873 року на клопотання жителів міста було відкрито жіночу         прогімназію. Спочатку навчалося 15 учениць, але через декілька місяців їх було уже 46.

У 1892 році прогімназію перейменовано в гімназію. Відкрито додатковий педагогічний клас, випускники якого мали право викладати у міських і сільських школах.

Випускники жіночої гімназії стали відомими людьми серед них: Наталія Лівіцька-Холодна, Лариса Шестакова -Хабад, яка розпочала цілу династію відомих вчителів – Лариси Хабад, Мар’яни Фурманової, Ганни Чепцевої.

У 1905 році було побудоване нове приміщення, нині корпус №1 ЗОШ №2.

Після революції 1917р. гімназію реорганізовано у райтрудшколу. У 1937-38 роках навчальний заклад отримав статус середньої школи. З 1946-47 навчального року по сьогоднішній день із стін школи вийшло 3734 випускники, з них 226 медалістів.

Школу №2 закінчили люди, добре відомі як на Переяславщині, так і за її межами, такі як: Володимир Харченко, Володимир Недбайло, Микола Гладкий, Микола Кардаш, Валентина Губар, Неля Перхайло, Михайло Литвиненко, Олег  Ярмоленко, Чорний Олександр, Всеволод Яковенко, Світлана Рогачова, Катерина  Хохлюк, Валентина Губенко та багато інших.

Istor2

Директор школи – Одинець Валентина Вікторівна, заступник директора з навчальної роботи –        Ткаченко Ольга Григорівна, заступник директора з виховної роботи — Литвин Наталія Василівна.

Istor3Завдяки плідній співпраці з Переяслав-Хмельницьким держлісгоспом відкрито клас шкільного лісництва. Активну роботу по збереженню довкілля здійснює загін лісників. Шкільне лісництво під керівництвом Кондратенко Людмили Павлівни зайняло II місце у Всеукраїнській акції «Ліси для нащадків», а Косюхно Юлія та Бухман Анна стали дипломантами республіканського етапу Малої академії наук України. Неодноразово ставали переможцями всеукраїнського конкурсу «Ліси для нащадків», приймали участь в міських та обласних екологічних акціях. У розпорядженні учнівського лісництва науково-дослідницька ділянка лісового масиву площею 1 га.

Istor4За сприяння Українського Реєстрового Козацтва, зокрема, отамана Переяславського полку генерал-лейтенанта М.П. Гладкого, відкрито, єдину в Київській області, козацьку світлицю та створено загін юних козачат, що нараховує вже 22 юнаки, які займаються краєзнавчою, пошуковою роботою, а також приймають участь у польових зборах , спортивних змаганнях УРК, допомагають літнім людям. Неодноразово команда школи приймала участь в обласному конкурсі «Нащадки козацької слави»

Istor5До 60- тої річниці Великої Перемоги на території школи відкрито пам’ятний знак дітям війни, в’язням нацистських концтаборів, що стало можливим завдяки активній роботі всіх учнів школи та співпраці з Київським регіональним відділенням українського національного фонду “Взаєморозуміння і примирення”. 23 листопада 2011 року  у рамках проекту “Пам’ять серця” закладено “камінь спотикання” Якову Білошицькому, який у довоєнний період був завучем школи №2, закатований у 1944 р. у концтаборі Дора.

У школі діють волонтерські загони “Почесна варта”, “Турбота”, “Пам’ять серця”, що займаються  суспільно-корисною діяльністю, а також впровадженням та розвитком молодіжного руху та соціальних програм .

На базі навчального закладу у 2005 р. створено музей освіти, де діє більше 5 тематичних виставок, що відображають становлення і розвиток навчального закладу починаючи з 1873 року і до наших днів.

Також за сприяння Обласного управління МНС в Київській області, відкрито клас основ безпеки життєдіяльності, створено загін юних пожежників, що дає можливість юнакам, за підтримки Переяслав-Хмельницької СДПЧ,  вступити в Черкаський інститут пожежної охорони ім. Героїв Чорнобиля. Учні проходять навчання та тренуються під керівництвом досвідчених працівників МНС. Перемагають у міських та обласних змаганнях та фестивалях “Дружин юних пожежників” у 2013 р. між Переяслав-Хмельницькою ЗОШ І-ІІІ ст. №2 та Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Київської області укладено Договір про співпрацю. Школа є опорним навчальним закладом з питань ЦЗ та БЖ.

Учні школи займаються науковою діяльністю, розвивають свої творчі здібності, формують підґрунтя для самореалізації, щоб бути гідними громадянами України.

Istor7Неодноразово роботи учнів нашої школи займали призові місця у конкурсах науково-дослідницьких робіт малої академії наук України. А із відкриттям у 2007 році комп’ютерного класу та зміцненням матеріально-технічної бази школи учні отримали можливість розвивати свої вміння та навички в галузі новітніх інформаційних технологій. Також при школі функціонує центр дистанційного навчання педагогічних працівників міста. Центр обладнано сучасним комп’ютерним та мультимедійним проекційним устаткуванням