Зв'язок:

 м. Переяслав

вул. Московська 4

(Михайла Сікорського 4)

Тел.(04567) 5-18-33 (секретар)

(04567) 5-25-97 (директор)

(04567) 5-35-89 (заступники                            директора)

E-mail: druga_shkola@ukr.net

Меню сайту

Корисні посилання

pedrpesacom_banner_nodots

pedrpesacom_banner_nodots

pedrpesacom_banner_nodots

pedrpesacom_banner_nodots

pedrpesacom_banner_nodots

Музей

 

розвитку освіти ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

Місце знаходження: ЗОШ І-ІІІ ступенів №2
Адреса музею: вул. Московська 4 (Михайла Сікорського 4), м. Переяслава, Київської області, 08400
Дата відкриття : грудень 2005 року
Керівник музею: Черней Надія Михайлівна, вчитель історії,спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії,вчитель-методист.

В кожної людини є місце, яке постійно кличе до себе. Для мене таким місцем є моя рідна школа – школа №2. Тут я навчалася, тут зросла і утвердилася як вчитель,  тут навчалися мої діти. І тому, коли постало питання про створення музею освіти рідної школи, то не змогла стояти осторонь. Разом з учнями школи розшукувала колишніх випускників школи, збирала їх спогади та фототматеріали, спілкувалася із працівниками історичного музею, зокрема Сікорським М.І., Лялько В.М., Кухарєвою Н.М., Князенком О.Р., Набок Л.М.  Велику допомогу у зборі матеріалів надали викладач Переяслав-Хмельницького державного університету імені Григорія Сковороди  Колибенко О.В., колишні учні школи Недбайло В., Харченко В., Ніколенко В., Кондес І., які зібрали цінні матеріали про школу, а також спогади про вчителів та навчання в школі.

Школа бере початок із жіночої гімназії, яка була заснована у 1873 році на прохання жителів міста, а приміщення збудоване у 1905 році. Тут навчалися доньки заможних містян, зокрема Лариса Шестакова, яка по закінченню гімназії та інституту працювала тут, внучка якої нині працює вчителькою іноземної мови в рідній школі, Ганна Чепцова, яка пізніше працювала вчителькою в гімназії, сестра відомого архітектора В. Заболотного – Варвара, теж архітектор, яка стала дослідником мозаїк Софії Київської, Михайлівського Золотоверхого собору, допомагала брату працювати над проектом Будинку Верховної Ради України, письменниця Наталія Холодна-Лівицька та інші.

В музеї створені експозиції, які відображають становлення і розвиток освіти, починаючи з 1873 року і до наших днів. Учні зібрали дані про всіх директорів школи від 1943 року до сьогодення. На стендах розміщені фото різних років – 1928, 1932, 1939, 1948, 1953 та інші, які відображають шкільне життя.  Поруч з тим є копії фото раніших років.

Тут є цінні експонати: фото випускниць гімназії 1913 року, збірник задач по стереометрії, українсько-русько-англо-франко-німецький словник 1897 року випуску, а також шкільні підручники 1928-1939 років випуску та дитячі книжечки 1928, 1936 років випуску, шляпка гімназистки 1915 року, копії Атестату випускниці гімназії та Похвального листа 1912 року.

В школі існує гурток “Шкільний музей”, який проводить велику роботу по збору матеріалів для поповнення експозицій музею. Зібрані списки учнів школи післявоєнного періоду, відомості про “золотий фонд” школи, списки всіх вчителів, які працювали в школі в післявоєнний період. Також у музеї знаходяться виписки зі звіту голови міської ради за жовтень – листопад 1943 року, в яких говориться про стан освіти міста після звільнення, про очистку шкільних територій від мін та снарядів. Учні дізналися, що в роки війни в школі був склад боєприпасів, які німці не встигли вивезти під час відступу.

Створений стенд, який відображає шкільне життя сьогодення: участь у різних конкурсах, повсякденне життя школи, суспільно-корисна праця учнів школи, урочисті лінійки, зустрічі з ветеранами. Інший стенд відображає спортивні досягнення учнів, підтвердженням чого є велика кількість кубків, грамот і навіть медалей, здобутих учнями на змаганнях різних рівнів.

Велику фінансову допомогу у створені музею надали колишні учні: Гладкий Микола Павлович, Мовчан Наталія.

Музей став центром духовності,  виховання в учнів поваги до минулого рідної школи. Тут проводяться уроки київщинознавства, історії рідного краю, виховні години.

За час існування музей приймав гостей не лише з міста, а і з Німеччини, Польщі, Угорщини, Московської області, Білорусії. І завжди ми чули слова вдячності за намагання зберегти своє минуле, адже “без минулого немає і майбутнього”.

   – Експонати

1. Перші книги шкільної бібліотеки.

2. Збірник задач із стереометрії 1904 року випуску

 3. Російсько-англо-німецько-французький словник 1854 року випуску

4. Навчальні підручники довоєнних і післявоєнних років

5. Шкільні спортивні нагороди.

6. Методичні розробки вчителів.

7. Шкільна форма для хлопчика.

8. Шкільна форма для дівчинки.

9.Шкільна парта.

10. Шляпка гімназистки.

11. Науково-пошукові роботи учнів-членів МАН.

12. Пошукові роботи-дослідження у співпраці з фондом «Взаєморозуміння і толерантність»

13. Картини учнів-випускників.

14. Шкільний журнал 1940-х років

15. Класний журнал 1940 – 1950-х років для 1-4 класів

16. Світлини історії школи.